07 23 2021

Vybavte se na novou cyklistickou sezónu v terénu už nyní! Při nákupu myslete především na bezpečnost

Říkáte si, proč byste si před začátkem zimy měli pořizovat cyklistickou výbavu? Je to jednoduché. Oproti nákupu těsně před začátkem jara nyní výrazně ušetříte. Navíc můžete rozhodování o tom, do čeho investovat, věnovat více času.

Do terénu se bez pořádného oblečení nepouštějte

Pokud se zamyslíte, co že vlastně pro své cyklistické výlety potřebujete, a zároveň spadáte do kategorie jezdců, kterým silnice příliš nevoní a než silnička je vaším partnerem spíše hardtail, logicky vám vyjde, že je třeba se soustředit na bezpečnost a ochranu svého zdraví. Přeci jen při jízdě v terénu, po nezpevněných cestách, při přeskakování kamenů a lesních sjezdech každý pád bolí trochu více než na silnici. Jeho pravděpodobnost navíc také roste.

Rukavice, kraťasy a dres zabrání větším odřeninám

Když pomineme přilbu, která je samozřejmostí, k vaší ochraně výrazně přispěje i cyklistické oblečení. Stačí jen správně vybrat. Abyste si nemuseli vydloubávat z dlaní kamínky, vyberte si pevné rukavice na kolo. Pro jízdu v terénu ideálně celoprstové. Pomohou vám i proti mozolům a puchýřům. Cyklistické kraťasy a dres na kolo by měly disponovat zvýšenou odolností proti protržení. Zvlášť v místech, která při pádu většinou přijdou ke kontaktu se zemí jako první (typicky boky), se hodí, aby bylo oblečení zesílené.

Batoh s ochranou páteře vám může zachránit život

Co dále může přispět k tomu, abyste zmírnili následky případné nehody? Účinnou pomůckou je i správně zvolený batoh na kolo. Nikdo vás nenutí během vašich projížděk něco někam převážet, ale menší batůžek o objemu několika litrů se pro osobní věci, vak na vodu a třeba i jednu vrstvu oblečení navíc skvěle hodí. Když je navíc jeho zádová část opatřena chráničem páteře, významně roste i jeho ochranná funkce.