Budování pěkného těla stojí nejen úsilí

Gainer
Gainer, zdroj www.fitplanet.sk

Vypadat skvěle je touha téměř každého z nás. Samozřejmě, že v současné době to nemusí být tak náročné, jako dříve. Díky moderním technologiím, které se projevují i v oblasti sportu a výživy, máme tento proces značně zjednodušený. Podívejme se však blíže na suplementy, spalovače tuků či speciální proteiny k podpoře růstu svalové hmoty.

Maso nebo suplement?

Správná strava ovlivňuje nejen to, jak vypadáme, ale i to, jak se cítíme. Je tedy zřejmé, že při nadměrné konzumaci tuků a cukrů naše tělo bude ukládat tuk, kdežto při správném stravování plném vlákniny, kvalitních cukrů a proteinů bude spíše tvořit svalovou hmotu. Pouštíme-li se však do posilování, cvičení a budování pěkné postavy, nabízí se nám použití mnoha suplementů určených právě k těmto potřebám.

Uvědomme si, že tyto suplementy nejsou rozhodně ničím špatným, ale je to pouhý doplněk. Nahradit tak maso během dne suplementem občas můžeme, ale nelze se tak stravovat stále. Přesto mají tyto doplňky určitě význam. Začínáme-li například s cvičením intenzivně a chceme-li se rychleji zbavit tuků, na scénu přichází spalovače tuků. Tyto látky nejen, že obsahují účinné prostředky ke spalování tuků, ale mají i vliv na samotnou psychiku člověka. Mnohé spalovače slouží i jako povzbuzení našeho těla do cvičení. Dostane se nám energie a naše chuť a energie do cvičení se znásobí.

Pěkné svaly

Budování svalů je poněkud náročnější aktivitou. Spalovač má vliv především na zbavení se tuku, ale jak nabrat požadovanou svalovou hmotu? Zde je nutné správně hospodařit s bílkovinami a plnohodnotnými cukry. Tedy správná výživa založena na dostatku masa, zeleniny, ale i cereálních produktech s dostatkem vlákniny. Jako doplněk pak právě slouží proteiny, které dotyčný konzumuje v průběhu dne, ale lze si je dát i před spaním. Svaly regenerují a rostou.

Po náročném cvičení tělo potřebuje energii. Tu zajišťují někdy i klasické rychlé cukry. Může stačit banán. Pro ty, kteří to myslí s posilováním a budováním pěkného těla vážně, jsou na scéně produkty nazvané gainery. Obsahují vysoké procentuelní zastoupení cukrů, které je třeba dodat svalům ihned po namáhavém cvičení. Vyhneme se tak bolesti svalů. Na trhu se objevují cenově dostupné gainery velmi často a tak to nemusí být ani příliš vysoké náklady.

Rizika

Suplementy, které si kvalitně zvolíme a budeme klást důraz na spolehlivost a reference dané značky či produktu, nejsou pro tělo škodlivé. Jedná se převážně o přírodní látky ve vyšší koncentraci. Při nesprávném používání však mohou (velké množství gaineru) samozřejmě dodat tělu energie moc a ta se uloží ve formě tuku.