By: McKay Savage

Říká se, že mořský vzduch je velice zdravý, protože vdechujete mnoho zdraví prospěšných látek, ale ne každý si může dovolit jezdit k moři každý rok… Navíc jsou lidé, kteří trpí jistými chorobami a potřebovali by tento zdravý vzduch častěji, než jednou do roka, což mnohdy není možné, jak kvůli financím, tak také z hlediska dovolené v zaměstnání, ve škole a podobně. Můžete si jej dopřát ale i doma! Vyzkoušejte jako u bylinek domácí kouzla, tak i tady u soli!

Jak naradit mořský vzduch?

Mořský vzduch, znamená, že dýcháte obsah moře a jak je všem známo, tak moře obsahuje velké množství silo. A právě tato sůl je minerál, který je pro lidské tělo zdravý. Právě proto vznikají solné jeskyně, chtějí, aby se vám mořský vzduch dostal blíže. Tyto jeskyně jsou vycpány solí z různých solných dolů a přirozená vlhkost, která k soli patří, vám dokonale napodobí vzdušní kolem moře, ba mnoho jeskyní jsou ještě efektivnější, než pobyt u moře.

Proč navštívit solnou jeskyni?

Každý zde chodí z jiného důvodů. Jsou lidé, kteří si zde chodí jen odpočinout a nasát do sebe energii, protože se zde psychicky uvolní a hlavně se aspoň na chvíli dostanou hodně daleko od světa plného stresu a vypětí. Ale jsou lidé, kteří solné jeskyně navštěvují hlavně kvůli jejich zdravotních účincích, protože častým navštěvování a vdechováním solného ovzduší lze vyléčit několik nemocí.

Jaké nemoci se mohou díky solné jeskyni zbavit?

V solné jeskyni je důležité správné dýchání, právě proto, že působí zejména na onemocnění dýchacích cest, jako je astma, chronická bronchitida a podobně. Ale kupodivu zde chodí i pacienti štítné žlázy, aby si vyléčili její nedostatečnou činnost. Solná jeskyně působí i na tělo jako celek, takže si díky pobytu v ní můžete zlepšit imunitní systém. Kromě toho napomáhá i při kožních onemocněních, jako jsou lupenka, záněty kůže či alergie. A velice efektivní je ohledně oběhového systému, takže by jí měli navštěvovat i ti, které zlobí srdíčko či vysoký krevní tlak. A samozřejmě, že velice vhodná i na psychiku, aby se člověk zbavil depresí, stresu a podobně.

Kde mohu solnou jeskyni najít?

Jelikož se solné jeskyně staly velice populární, tak není problém je najít téměř v každém větším městě či nějakém wellness komplexu. A není problém vyhledat si konkrétní místa na internetu, kde dostanete přesnou adresu. Pravdou je, že některé solní jeskyně nejsou nejlevnější a ne každý si může dovolit navštěvovat je pravidelně, ale stále je to levnější a dokonce efektivnější, než pobyt u moře.

Solná jeskyně je perfektní na odpočinek, ale také může pomoci vašemu zdraví, ať už jen jako prevence či léčitelka.