04 15 2021

Mlsejte zdravě – dejte si manukový med

Řešíte to, že máte neustále chuť na něco sladkého, ale zároveň víte, že pokud svou chuť začnete uspokojovat, tak to pro vás bude mínus, protože přiberete na váze a to samozřejmě nechcete? Musíte najít kompromis. Jedním takovým je manukový med. Med je sladidlo, které je velmi prospěšné našemu zdraví. Je však i ideální pro krásu.

Kde se vzal manukový med?

Jde o produkt, který vyrábí novozélandské včely, ty sbírají nektar z květu manuky, což je keř, který roste právě na Novém Zélandu. U nás se tomuto keři říká Balmin košťatý. Med využijeme nejen jako pochutinu, kterou si přidáme do čaje, na chléb, nebo si jej můžeme dát samotný. Jde také o lék, který nám může pomoci při různých zdravotních problémech.

Med se dá jíst, ale dá se užívat i zevně

Často je obsažen v kosmetických přípravcích a to v krémech, pleťových maskách, mýdlech, šamponech…. Určitě i vy víte, že pokud se necítíte dobře, tak sáhnete po medu.

Máte kašel? Dýcháte špatně? Pak je dost možná med první věcí, po které sáhnete. Vynikající je i na žaludeční problémy. Pokud jste prožili krušnou noc plnou alkoholu, tak sáhněte po medu. Určitě vám od kocoviny uleví a napraví to, co alkohol napáchal. Možná ani nevíte, že med vám pomůže i při popáleninách a dobrý je také na rány.

Pokud chcete mlsat a chcete mlsat zdravě, tak si med dejte. Ten vám určitě neublíží, ale naopak prospěje.

Trápí vás plísňové infekce? Pak vám manukový med jistě pomůže. V dnešní době není výjimkou, že spoustu z nás trápí ekzém. Ještě než vyhledáte odborníka, tak vyzkoušejte med a potírejte jím postižená místa. Pokud se rozhodnete med pravidelně užívat, tak se již brzy dočkáte toho, že budete klidněji spát, nebudou vás trápit deprese a budete mít celkově dobrou náladu. Ano, i na to je včelí produkt dobrý.

Kdykoliv vás pak přepadne chuť na sladké, tak si dejte med. Rozhodně vám neublíží, ale naopak pomůže.