07 23 2021

Jak někomu snadno poslat jízdní kolo?

Možná, že už jste někdy řešili problém ohledně zaslání nějakého objemnějšího balíku. Například lze poslat jízdní kolo? Kromě toho, že ho naložíte do vlastního automobilu nebo s ním nasednete do vlaku, příliš možností nemáte. A když už ano, otázkami, jak si s přepravou poradit, se to jen hemží. Jak poslat kolo a správně ho zabalit? Bude přeprava dlouho trvat?

Přeprava (i nadrozměrných) balíků po celé ČR

S přepravou, nejen objemných balíků, vám pomůže přepravní společnost FOFR. Působí po celém území České republiky a zajistí vám přesně to, co chcete: přepravu téměř jakéhokoliv balíku od vašich dveří ke dveřím příjemce. Specializuje se i na nadrozměrné náklady, jeho jeden rozměr může mít až 6 metrů. Což je pro náš případ, kterým je přeprava jízdního kola, naprosto dostačující.

Klíčem ke správné přepravě jízdního kola je perfektní zabalení. Ještě předtím si však musíte přepravu u společnosti FOFR objednat. Můžete je kontaktovat po telefonu, e-mailu nebo skrze elektronický formulář na webových stránkách www.fofrcz.cz. Uvedete zde vaše kontaktní údaje včetně adresy, specifikaci balíku, adresu příjemce a také požadovanou rychlost doručení. Standardně si FOFR na dopravu balíku rezervuje 4 dny, můžete si ale připlatit za expresní zaslání. V takovém případě k přepravě dojde během 24 hodin.

Balení jízdního kola před přepravou

Nyní už k samotnému balení. Aby přeprava kola proběhla bezpečně a kolo přitom nezabralo zbytečně moc prostoru, otočte šlapky směrem ke středu kola. Naštěstí pro vás nemusíte nutně demontovat řídítka, což ušetří čas vám i příjemci. Celé kolo následně obalte bublinkovou fólií, ze stran zpevněte prokladovými kartony a pečlivě obmotejte strečovou fólií či lepicí páskou.

Nezapomeňte také balík správně nadepsat. Přeprava kola po ČR vyžaduje čitelně a po celou dobu přepravy viditelně uvedené adresy příjemce i odesílatele a podrobná specifikace zásilky. Tedy co obsahuje, kolik váží a jaké jsou její rozměry.

Pak už vám nezbývá než čekat, až se pro vaši zásilku zastaví kurýr. Pokud se o její osud zvlášť obáváte, můžete si nad rámec standardního pojištění připlatit i za připojištění. Praxe nicméně dokazuje, že zásilky v drtivé většině případů doráží v pořádku a v nezměněném stavu.