Kdo chce zhubnout, neměl by dát na diety z časopisů nebo z internetu. Měl by se vydat cestou, která funguje. Tou je jídelníček na hubnutí. Jak ho správně dodržovat, abychom skutečně dosáhli ideální váhy?

Prvním krokem musí být zcela jistě to, aby byl daný jídelníček skutečně pro nás. Každý má jiný denní režim, jiné cíle, nebo má jiný typ metabolismu, který reaguje na jiné potraviny. Proto je dobré oslovit odborníka, který nám náš individuální plán jednoduše zpracuje. Jakmile dostaneme vše do rukou, není nic jednoduššího, než respektovat několik základních pravidel.

Dodržujte taková rozmezí mezi jídly, která jídelníček na hubnutí doporučuje

Charakteristikou jídelníčku je určitě to, že nás nechce vyhladovět. Právě naopak. Je obvyklé hlavně to, že máme během dne i 5 porcí jídel. A přesto tato dieta funguje. To je ideální příklad toho, že je jídelníček na hubnutí skutečně správnou cestou. Proto nezapomínejte dodržovat časový harmonogram a jezte v těch chvílích, kdy jíst máte. A z jakého důvodu? Je to proto, aby vaše tělo dostalo další potřebnou dávku živin, na kterou je zvyklé. Tím docílíte celkové změny metabolismu a toho, že nebude ukládat a vy tak jenom spálíte současné tukové zásoby.

Snažte se jíst taková jídla, která dietní jídelníček předepisuje

Chybou může být i to, že budete některá jídla z jídelníčku nahrazovat. Může to znamenat, že vaše hubnutí nebude tak efektivní. Je to dáno hlavně tím, že každá potravina, kterou dietní jídelníček předepisuje, má nejenom jinou kalorickou hodnotu, ale má také jiné složení živin. Celý denní, ale i týdenní plán je založen na rovnoměrném a pro naše tělo správném příjmu. Častými náhradami tak může dojít k tomu, že našemu tělu bude několik látek přibývat, zatímco o některé bude mít doslova nouzi. Pokud už chcete cokoliv změnit, je dobré se o tom poradit s vaším výživovým poradcem.