Chcete, aby vaše hubnutí bylo skutečně efektivní? Základem by měl být jídelníček na hubnutí, který je třeba podpořit také sportovní aktivitou. Ne všechny jsou stejné a tak poradíme, jakou cestou se vydat.

Hned první náš tip se určitě týká toho, že když už se cvičením začnete, měli byste si zakládat na celkové pravidelnosti. Je dobré chodit cvičit několikrát týdně, než jenom nárazově, když si vzpomenete. Ostatně potvrzuje to i dietní jídelníček, kde je pravidelnost také třeba. Určitě se není třeba obávat toho, že by bylo nutné kupovat jakékoliv drahé vybavení. Většinu sportů zvládnete s tím, co máte doma ve skříni.

Jaké sporty na hubnutí jsou z hlediska výbavy nejméně náročné?

Pokud bychom se měli podívat na dvojici z nich, je určitě třeba začít během. K tomu stačí jenom sportovní oblečení a kvalitní obuv. Poté už můžeme vyrazit na silnici, nebo třeba do lesa. Podobně jednoduchým sportem je také plavání. I to můžeme během léta vyzkoušet doslova kdykoliv. A proč doporučujeme právě tyto dvě aktivity? Jelikož při hubnutí je třeba aktivita aerobní, v rámci které dojde k tomu, že se zrychlí metabolismus našeho těla, zvýší se tepová frekvence a tím dojde k rychlejšímu spalování tuků. Pozor však také na délku, které by měla vždy přesahovat alespoň 30 minut.

S jakými dalšími sporty může být dieta spojena?

Ty už mohou být z hlediska financí o něco náročnější, ale z hlediska efektivity rozhodně dobrou volbou jsou. V létě to může být třeba jízda na kole, a to ve svižnějším tempu. V zimě zase může přijít vhod běžecké lyžování. Pokud jste fanoušky jednoho z daných sportů, rozhodně dbejte na to, aby s nimi byla dieta kombinována. Zkusit ale můžete třeba i aerobic nebo Zumbu. Zde už jde výhradně o kolektivní činnost, kde se mnohdy neobejdete bez nutnosti zaplatit za danou hodinu dané aktivity, a to v rámci různých fitness center.